“Noorkuu” disainer räägib riietustest

29 11 2009

Entertainment Weekly’l on väga põhjalik intervju Tish Monaghaniga, kes on nii “Videviku” kui ka “Noorkuu” disainer. Just tema valis tegelastele neile sobivad riided ja nüüd põhjendab oma valikuid. Väike lõik intervjuust –

ENTERTAINMENT WEEKLY: Kõik, kes on kuulanud “Videviku” DVD kommenteerimist (mõeldud on siis Lisasid DVD-l), teavad, et Robert Pattinsonile ei olnud just kõige meelepärasem Edwardi pea coat.
TISH MONAGHAN:
Ta ei tõesti ei olnud pea coati fänn. Ta kandis seda peaaegu igas stseenis ja ma arvan, et ta lihtsalt väsis sellest. Ma arvan. [Naerab] Ta lihtsalt tahtis rohkem täiskasvanu väljanägemist. See oli osa Edwardi 11. klassist, ja nüüd ta on jõudnud oma lõpuklassi, ta on suhtes. Ta oli kandnud pusasid ja teksasid ja tenniseid, ning Robert, lavastaja [Chris Weitz] ja mina tahtsime teda kujutleda rohkem härrasmehena, pigem elegantselt ja klassikaliselt. Koos meie vampiirikarakteritega, me alati läksime ajas tagasi aega, millal nad muutusid, et näha, kas on mõnigi element, mida võiks üritada sisse tuua tänapäevasse riietusse. Ta tuli välja Edwardi-ajajärgust, 1910. aasta ajal. Muidugi, enamik härrasmehi tol ajal kandsid ülikonde, mandleid, mütse jne. Me pidime valima midagi sellist, mis oli iseloomulik karakterile ning millest piisaks terveks filmiks. Filmi kõige alguses kannab ta üht kooliriietust ja siis tuleb ka Bella sünnipäevapidu ning õnnetuseseik. Niiet Edward lõpetab selles samas kostüümis ka filmi lõpus. Ma mõtlesin talle selga panna lihtsalt frakisärgi ja mingid püksid, aga Robert tahtis olla ülikonnas.

Niiet ma leidsin modernse tänapäevase looki, mis oleks sobiv nii talle kui ka massiivsele fännihulgale – väga sale lõige ja riie, mis oli minu jaoks natuke Vanast Maailmast – selle ilusa tviidkanga saime Inglismaalt. Sellel oli hall põhi, mis on oluline Cullenite karakterite jaoks nende külmades toonides, aga samuti oli seal natuke huvitavaid siniseid kübemeid, mis oli samuti Cullenitele omapärane, ning natuke ka roostet, mis mulle meeldis, sest Bella kannab mullavärve ja see oli nagu rusikas silma augus. Ülikonna üldine tekstuur sobiks mis iganes olukorda: majapeole, või metsa, või Volturide kambris. We had to show wear on the suit, and it’s much easier to rough up something that has texture to it than just a flat piece of wool. His pants are worn at the knees, they’re rumpled.

Loe tervet artiklit Tish Monaghaniga Entertainment Weekly‘st.


Toimingud

Informatsioon

2 kommentaari

29 11 2009
helli

ma just vaatasin et see ülikond tundus nii jube kare ja ebamugav, ja kas ta siis oli selles ylikonnas kogu selle aja kui ta bellast eemal? 😀 vinge ylikond kestis mingi pool aastat või rohkem? 😀

29 11 2009
Brenda

lõpus on ju näha et see särk on eest katki 😀

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s
%d bloggers like this: